sarıyer
sarıyer 2
Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 12:40 Bu haber 358 kez okundu
 
Erdoğan: Bana Mozart dinletmek faşistliğin dik alasıdır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor.
POLİTİKA Haberi
Erdoğan: Bana Mozart dinletmek faşistliğin dik alasıdır

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Bu zatı gerçek bir demokrat gibi siyaset yapmaya ikna edemedik” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CUMHUR İTTİFAKI

"Yapmış olduğumuz bu ittifak konusunda tüm teşkilat mensuplarımızın partimizin MYK'nın almış olduğu kararlara ve yapmış olduğumuz istişareler neticesinde saygı duymasını özellikle rica ediyorum. Bizler olayları enine boyuna istişaresini yapıyor, kararımızı da ona göre veriyoruzdur. Bu yürüyüşte kaybetmeyi değil, kazanmaya karar vermiş bir davayız. Bunu böyle bilmenizi istiyorum. Aramızdaki bu bağları kimse zayıflatma yoluna gitmesin, kimse ben diye hareket etmesin. Burada ben yok, biz var.”

YİNE GEZİ’Yİ HATIRLADI

"Buna karşılık konu iftiraya, yalana, hakarete gelince aslan kesilirler, Kendisine karşı açtığımız davanın, kazandığımız tazminatın haddi hesabı yok. Kardeşlerin can çıkar, huy çıkmaz. Hangi yola başvurursak vuralım bu zatı demokratlığa ikna edemedik. CHP'nin başındaki zatın kimi belediye başkanları içindeki Bizans sevdası olsun....Bu zatın demokrasinin ve özgürlüğünün sesi olarak tarif ettiği Gezi eylemlerinde Zulüm 1453't başladı yazıları yazıldı.”

‘BENİ MOZART DİNLEMEYE DAVET ETMEK FAŞİSTLİKTİR’

Erdoğan grup toplantısında ayrıca, isim vermeden sanatçılar Deniz Çakır ve Rutkay Aziz'i de eleştirdi.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına Suudi Arabistan'a gidin demek faşistliğin en alasıdır” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Deniz Çakır'ın, gittiği bir mekanda başörtülü kadınları hedef alarak "Bunların burada ne işi var? Suudi Arabistan'a gidin" dediği iddia edilmişti. Çakır'ın "Öyle bir şey olmadı. Geceye dair kamera kayıtları var" diyerek kesin bir dille yalanlamıştı. İktidar ve medyasının hedef alması sonrası Çakır hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı