sarıyer 2
Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 10:01 Bu haber 1867 kez okundu
 
CHP'de Aylin Nazlıaka sürprizi
CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerindeki Ankara Etimesgut adayının Aylin Nazlıaka olacağı ileri sürüldü. Nazlıaka'nın dün Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptığı öğrenildi.
POLİTİKA Haberi
CHP'de Aylin Nazlıaka sürprizi

CHP'nin eski Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın 31 Mart seçimlerinde Ankara Etimesgut adayı olacağı iddiası gündeme geldi.

Mart 2016'da CHP'den ihraç edilen Nazlıaka'nın adaylık görüşmesi için dün CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü öğrenildi.

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye adayı Mansur Yavaş'ın da Nazlıaka'nın Etimesgut'tan aday gösterilmesini istediği belirtiliyor.

Bu konuda son kararı Parti Meclisi'nden yetki alan Kılıçdaroğlu verecek.

ÜLKEDE HABER DUYURMUŞTU

CHP Genel Başkanı KIlıçdaroğlu'nun Aylin Nazlıaka'yı Etimesgut adayı yapmayı düşündüğünü ilk olarak ÜLKEDE HABER Etimesgut'a sürpriz isim başlığıyla duyurmuştu.

Ancak Nazlıaka'nın önce partiye yeniden kabul edilmesi gerekiyor. Zira Aylin Nazlıaka daha önce CHP'den ihraç edilmişt, CHP tüzüğüne göre partiden ihraç edilenler, sadece parti meclisi tarafından yeniden üyeliğe alınabiliyor. Nazlıaka'nın partiye yeniden kabulü daha önce iki kez parti meclisi gündemine alınmış, ancak üyeler tarafından reddedilmişti.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı