Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 12:48
 
Canan Kaftancıoğlu: Atı çalan Üsküdar'ı geçemedi
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Çağlayan Adliyesi'nde İstanbul'daki seçmen listelerinde tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.
POLİTİKA Haberi
Canan Kaftancıoğlu: Atı çalan Üsküdar'ı geçemedi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Çağlayan Adliyesi'nde İstanbul'daki seçmen listelerinde tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Yol TV'ye değerlendirmede bulunan Kaftancıoğlu, "Atı alan demeyeceğim, atı çalan bu sefer Üsküdar'ı geçemedi. Ne yazık ki, iktidarın, milli irade deyip de milli iradeyi yok sayanların, yığma ve taşıma seçmenle seçimi bu şekilde götürmek istemelerini biz CHP örgütü olarak sokak sokak yaptığımız kontroller sırasında tespit ettiğimiz bütün sahte ve yığma seçmenlerle ilgili itirazlarımızı gerçekleştirdik. Bunlardan bir kısmı iptal edildi. İptal edilmeyenlerle ilgili ikinci itirazımızı yaptık. Bugün onun sonuçları ortaya çıkacak.

"SAHTE VE YIĞMA SEÇMENLERİN SONUCU DEĞİŞTİRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Bu itirazlardan sonra da her türlü yasal ve hukuksal yolları deneyerek hiçbir şekilde sahte ve yığma seçmenlerle seçimin sonucunun değiştirilmesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı